top of page

II Kwiecień, Wspólnotowa Pielgrzymka do św. Ojca Pio & Pierwsza Sobota Miesiąca.

W 17 rocznice odejście do domu Ojca. Papieża Św. Jana Pawła II. Wspólnota Rycerzy Maryi wraz z rodzinami, wybraliśmy się po raz pierwszy w tym roku do Sanktuarium Św. Ojca Pio w Barto, stan Pensylwania. Jakże niezwykłe jest to miejsce tego świętego, da się tu poczuć chociaż mało cząstkę jego obecności. Poprzez krótki seans filmowy mieliśmy okazję zapoznać się z cudami które uczynił Bóg poprzez ręce Św. Ojca Pio.
W sanktuarium tym również znajduje się muzeum, mogliśmy zobaczyć eksponaty z życia tego świętego, takie jak; konfesjonał, dobrze wyeksponowana osobista cela Ojca Pio, wnętrze domu z dzieciństwa, samochód i wiele innych rzeczy codziennego użytku.
Krótko ale za to miło spędziliśmy ten czas, na modlitwie, rozmowie i wspólnym posiłku. Należałoby tu jeszcze wspomnieć o znajdującym się na terenie sanktuarium sklepiku i małej kawiarni.
Na pewno tu jeszcze wrócimy!

Witraż z sanktuarium świętego Ojca Pio, Bardo, Pensylwania


 


“Nigdy nie uskarżaj się na doznawane obelgi, niezależnie od tego , z którejkolwiek strony cię spotykają. Natomiast przypominaj sobie, że Pan Jezus został nasycony zelżywościami ludzi , których On sam obdarzył dobrocią” - Ojciec Pio.

 


 


Na Zakończenie tego dnia wróciliśmy do naszej Mamy, Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown, aby po raz IV w tym roku spotykać się na nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca, adorować Przenajświętszy Sakrament, wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi, modlić się o pokój na świecie oraz przepraszać za grzechy nasze i święta całego.
Podziękowania dla naszego ojca Bartłomieja za zorganizowanie tego wyjazdu i wszystkim innym za udział w tym dniu, za wspólnie spędzony czas i obecność na modlitwie. Na Chwałę Bożą!
26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zgromadziliśmy się ponownie w Pierwsza Sobotę miesiąca żeby wypełniać obietnice naszej Najświętszej Niepokalanej Matce Fatimskiej wynagradzając jej zranione serce naszymi grzechami i całego świata .

bottom of page