top of page

Pierwsza Sobota Miesiąca, 6 Sierpień 2022.

Pierwszosobotnie rozmyślenia.


Kochani! Matka Boża prosi każdego z nas o włączenie się w dzieło zbawienia świata, ratowania siebie, swoich najbliższych, Polski i świata. Wiemy, że tylko miłość Chrystusa może przezwyciężyć całą grozę zła, które ciąży nad nami i nad całą ludzkością. Chrystus potrzebuje jednak naszej zgody, aby mógł działać przez nas i docierać swoją miłością do największych grzeszników. Jesteśmy więc wezwani do zjednoczenia się z Niepokalanym Sercem Matki Najświętszej, aby nas uczyła żywej wiary i ufności, która ma się wyrazić:


  • W odwróceniu się od grzechu i życiu zgodnie z zasadami moralnymi i nauką Kościoła Katolickiego;

  • W codziennej modlitwie różańcowej i medytacji Pisma św.;

  • W praktyce pierwszych piątków i sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne i świata;

  • W comiesięcznej spowiedzi i jak najczęstszym przyjmowaniu Jezusa w Eucharystii, a także, jeżeli to jest możliwe, poście o chlebie i wodzie w środy i piątki. Spełnienie tych próśb Matki Boskiej Fatimskiej jest ratunkiem dla każdego z nas, Polski, Europy i świata.


Rozmyślanie I - zapisz się do szkoły Maryi

 
Pierwszosobotnie spotkanie

Szczęść Boże,
Jak w każdą Pierwsza sobotę miesiąca zgromadziliśmy się na Nabożeństwie wynagradzającym Najświętszemu sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
Rozpoczynając od Koronki do Bożego miłosierdzia, odprawieniu drogi krzyżowej, różańca i uczestnictwie w wieczornej Eucharystii .
W ta Sobotę również złożyliśmy życzenia naszemu Pasterzowi Ojcu Bartłomiejowi który nas dzielnie prowadzi i wspiera z okazji zbliżających się urodzin.


Własnego kapłaństwa się boję,
własnego kapłaństwa się lękam
i przed kapłaństwem w proch padam,
i przed kapłaństwem klękam
Jan Twardowski.


Drogi Ojcze Bartłomieju,
Z okazji urodzin życzymy Ci wiele radości, zdrowia, niesłabnącego daru ducha w trudnej kapłańskiej posłudze. Niech Najświętsza Panna Maryja otacza Ojca Matczyna miłością i opieka, zwłaszcza w trudnych chwilach i wyprasza u swojego Syna wszelkie potrzebne laski. Tego życzy Jasnogórska Wspólnota Rycerzy -niewolników Maryi.
33 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zgromadziliśmy się ponownie w Pierwsza Sobotę miesiąca żeby wypełniać obietnice naszej Najświętszej Niepokalanej Matce Fatimskiej wynagradzając jej zranione serce naszymi grzechami i całego świata .

bottom of page